top of page

Kuaförler Derneği'nin duygu dolu Anıtkabir ziyareti.

Kuaförler Derneği olarak Ankara'da gerçekleştirdiğimiz Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantımızın öncesinde Ata'mızın huzuruna çıktık. Ata'mızın mozolesine çiçek koyarken ve Anıtkabir özel defterine Kuaförler Derneği Başkan'ı olarak düşüncelerimizi yazarken yaşadığım duyguları, kalemi tutarken yaşadığım heyecanı kelimelere dökmemin imkanı yok. Maddi olanakları kısıtlı bir ailenin çocuğu olarak küçükken gazetelerde ve televizyonda gördüğüm ve imrendiğim Ata'mızın huzurundaki bu görüntülerin bugün bir parçası olabiliyorsam bunu önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e ardından da mesleğimize ve mesleğimizin gücüne borçluyum.


Mesleğimizle ilgili gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızda ise Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Kaya ve dernek üyemiz Gürsel Deliktaş'ın organizasyonu ile Ankara Ticaret Odası (ATO) Mesleki Eğitim Komisyonu Başkan'ı Ömer Sarıoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantımızda Ankara Bölgesi üyelerimizle dernek komisyonlarımızın projelerini paylaştık. ATO Başkan'ı Sayın Gürsel Baran ve ATO Başkan Yardımcısı Vekili Sayın Halil İbrahim Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda sektörümüzün ihtiyaçlarını konuştuk, mesleğimiz için üniversitelerde lisans bölümü açılmasıyla ilgili fikirlerimizi paylaştık ve hizmet standartlarımızı yukarıya taşıyacak projelerle ilgili istişarelerde bulunduk.


Sonrasında Ankara Kadın Kuaförleri, Güzellik Uzmanları ve Manikürcüler Odası Başkanı Köksal Özcan'ı ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.


Ankara’da çok verimli görüşmeler gerçekleştirmemizi sağlayan ve bu organizasyonda büyük emeği olan başta yönetim kurulu üyemiz Metin Kaya ve dernek üyemiz Gürsel Deliktaş olmak üzere tüm yönetim kurulumuza, toplantımıza ev sahipliği yapan ATO Mesleki Eğitim Komisyonu Başkan'ı Ömer Sarıoğlu'na ve ATO Başkan'ı bizleri makamında ağırlayarak proje ve fikirlerimizi dinleyen ATO Başkan'ı Sayın Gürsel Baran ve ATO Başkan Yardımcısı Vekili Sayın Halil İbrahim Yılmaz'a teşekkür ediyoruz.
Comments


bottom of page